×

بهترین روش مصرف پودر بندکشی آجر ✨ 09127511808 - پاورمیکس

در صنعت ساختمان سازی امروز برای زیباتر شدن نما و محکم کردن آجر نما برای جلوگیری از سقوط آجر و یا ایجاد ترک در نمای ساختمان از بندکشی بین آجرها استفاده می شود.

بهترین روش مصرف پودر بندکشی آجر

در صنعت ساختمان سازی امروز برای زیباتر شدن نما و محکم کردن آجر نما برای جلوگیری از سقوط آجر و یا ایجاد ترک در نمای ساختمان از بندکشی بین آجرها استفاده می شود. پودر بندکشی در دو نوع در بازار موجود است، پودر بندکشی سنتی که باید مواد بوسیله کارگر با هم ترکیب شود و پودربندکشی آماده که همه مواد در کارخانه به اندازه استاندارد ترکیب و بسته بندی شده است.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید پودر بندکشی آجر با ما در ارتباط باشید 09127511808)

در این مقاله به طرز تهیه هر دو نوع پودر بندکشی می پردازم ولی پودرها بندکشی آماده را توصیه می کنیم چون مواد درست و به اندازه ترکیب شده و کیفیت پودر بندکشی مناسب و استاندارد می باشد. در صورت عدم ترکیب مناسب عناصر پودر بندکشی، مزایای مورد انتظار برآورده نخواهد شد.

بهترین روش مصرف پودر بندکشی آجر

پودر بندکشی چیست؟

پودر بندکشی سنتی از ترکیب سیمان سفید و پودر سنگ با آب ساخته می شود و پس از آماده شدن با قلم بندکشی توسط استادکار بین آجرها پر می شود. امروزه پودر بندکشی آماده در دسترس مصرف کننده قرار دارد که مواد اولیه با کیفیت با نسبت مناسب در کارخانه ترکیب و بسته بندی شده و تنها کار استاد کار ترکیب با نسبت مناسب آب و استفاده از ملات آماده است.

پودر بندکشی به جز زیبایی چسبندگی و نفوذ ناپذیری سطح مورد نظر در برابر رطوبت را نیز افزایش می دهد و باعث افزایش دوام و استحکام بنا می شود.

پودرهای بندکشی برای استفاده در بندکشی کاشی، موزائیک، سرامیک و سنگ و آجرنما و همچنین درز بندی قطعات سیمانی و بتنی و کلیه درزها و بندهای تا عمق ۱۵ میلیمتر کاربرد دارد.

پودر بندکشی آجر بنا به محل استفاده و نوع آجر از جمله آجر نسوز، سفال، سنتی و آجر کف استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: میزان مصرف پودر بندکشی آجر 

انواع مختلف پودر بندکشی

انواع پودر بندکشی از لحاظ جنس

1-پودر بندکشی نانو

این پودر از نانو پلیمرها ساخته شده و به همراه سیمان پرتلند در رنگ‌های مختلف عرضه می‌شود. 

2-پودر بندکشی آنتی باکتریال

پودر بندکشی آنتی باکتریال در بدنه این پودرها از مواد ضد باکتری و ضد قارچ استفاده می شود و مانع از رشد آنها در حمام و سرویس بهداشتی می‌شود. این پودرها از انعطاف پذیری بالایی دارند

3-پودر بندکشی رنگی

در این پودرها از مواد رنگی مختلفی استفاده می‌شود.

4-پودر بندکشی ضد آب

ترکیب این پودر با آب باعث ایجاد ساختاری ضدآب و واترپروف می‌شود که بعد از سفت شدن از نفوذ رطوبت جلوگیری خواهد کرد، ماده اصلی این پودرها، رزین‌ها هستند.

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید پودر بندکشی آجر با ما در ارتباط باشید 09127511808)

5-پودر بندکشی ضد اسید

این نوع پودر از مواد پرکننده معدنی ویژه و از رزین‌های پودری به عنوان تکمیل کننده آنها استفاده شده است و در برابر اسیدهای متوسط و ضعیف، مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. 

6-پودر بندکشی رنگی اصلاح شده با لاتکس

این پودرها رفتاری همانند پودرهای معمولی دارند که با استفاده از لاتکس اصلاح شده است. لاتکس یک ماده پلیمری و شیری رنگ است که باعث ایجاد خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری در فرایند بندکشی می‌شود.

روش مصرف پودر بندکشی آجر

انواع پودر بندکشی از لحاظ مصالح ساختمانی

1-پودر بندکشی آجر

یک نوع پودر ساختمانی بر پایه سیمان و استفاده از پودر سنگ است که برای بستن فضای بین آجر، سنگ، نماهای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود.

2-پودر بندکشی کاشی و سرامیک

متنوع‌ترین و پیچیده‌ترین نوع پودر بندکشی پودر مربوط به کاشی و سرامیک است که دانه‌های آن بسیار ریز بوده و افزودنی‌های مختلفی مانند لاتکس، اپوکسی و مواد رنگی به آنها در ترکیب خود دارا می باشد.

3-پودر بندکشی سنگ

زبرترین، ارزان‌ترین و ساده‌ترین نوع پودر استفاده شده در ساختمان پودر بندکشی سنگ است که دانه‌های آن بزرگ بوده و برای فواصل بین سنگ‌های ساختمانی به کار گرفته می‌شود. 

بیشتر بخوانید: ملات بندکشی آجر 

میزان مصرف پودر بندکشی

برای داشتن یک خمیر با کیفیت و مناسب ابتدا باید بدانیم چه درصدی از پودر را با آب مخلوط کنیم:

مقدار مصرف آب برای ساخت خمیر بندکشی حدود 20 الی 30 درصد وزن پودر خشک است.

عرض بند ها با توجه به طرح انتخابی 8 تا 20 میلیمتر می باشد. میزان مصرف پودر بندکشی به طور میانگین از 2 تا 4 کیلوگرم در هر متر مربع نمای آجر را تامین خواهد کرد.

میزان مصرف پودر بندکشی برای 1 سانتی متر بندکشی برای هر متر آجر نسوز حدود 2 کیلوگرم می باشد.

یک کیلو گرم از محصول برای 4 متر مربع سطح پوشیده شده از کاشی به ابعاد 15 در 15 با بندهای 3میلی متری کافی است.

روش سنتی 

ترکیب پودر بندکشی سنتی به این صورت است که باید به ازای هر پیمانه پودر سیمان سفید 3 پیمانه پودر سنگ الک شده را با هم ترکیب می کنیم. آب را به آرامی به مواد اضافه می کنیم تا غلظت خمیر مانند مناسب کار بدست بیاید. برای سطح تخت مثل آجر نسوز مواد خمیر شل تر مناسب تر است و برای سطح شیار دار مثل آجر آنتیک مواد خمیری کمی سفت بهتر است.

برای آماده شدن خمیر 5الی 10 دقیقه زمان نیاز است. خمیر ساخته شده تا 30 دقیقه قابل استفاده می باشد، پس بهتر است خمیر بندکشی آجر را در حجم کم و دفعات زیاد بسازیم.

پودر بندکشی آجر

پودر بندکشی آماده

پودرهای بندکشی آماده از نظر مواد تشکیل دهنده به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند: 

پودر‌های بندکشی پایه سیمانی و خمیرهای بندکشی اپوکسی که هرکدام رنگ بندی متنوع و خواص منحصر به فرد خود را دارند. 

این روش بسیار ساده و سریع می باشد، به این ترتیب که پودر بندکشی آماده را در ظرف مناسب می ریزیم  و آب را در حالی که میکسر به آرامی در حال کار است، به تدریج اضافه می کنیم تا یک خمیر با قوام، یکنواخت و مناسب اجرای کار به دست آید. دقت کنید که از مقدار مناسب آب برای آماده سازی خمیر بندکشی استفاده نمایید تا خمیر با کیفیت مناسب آماده شود. استفاده از آب اضافی موجب کاهش کیفیت خمیر خواهد شد و این باعث از بین رفتن کیفیت کار بندکشی می شود. 

(جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید پودر بندکشی آجر با ما در ارتباط باشید 09127511808)

برای آماده شدن خمیر 15 دقیقه صبر کنید. بعد از آن می توانید خمیر را با کاردک یا هر وسیله مناسب دیگر، با فشار در محل درز آجر و یا کاشی وارد کنید.

برای انجام بهتر مراحل می توانید به موارد ذکر شده روی پاکت پودر بندکشی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
برگشت به بالا